family-1600x520-2.jpg1_-2.jpg
خانه / مشاور / پیشنهاد مشاور ازدواج برای تشخیص خواستگار واقعی

پیشنهاد مشاور ازدواج برای تشخیص خواستگار واقعی

پیشنهاد مشاور ازدواج

پیشنهاد مشاور ازدواج برای تشخیص خواستگار واقعی می تواند ما را از گمراهی در این مسیر پیچیده دور سازد.

یکی از معضلات ازدواج در دنیای امروز کم شدن انگیزه مردان مجرد برای ازدواج است.
در این بین برخی مردان نیز بدون قصد جدی اقدام به پیشنهاد ازدواج می کنند.
طبیعی است که دختران باید از مشاور ازدواج باید سنجش خواستگار واقعی استفاده کنند.

اگر در مسیر ازدواج و تشکیل خانواده از متخصص و روانشناس خانواده جهت مشاوره ازدواج بهره گیری شود بسیاری از خطاها به حداقل خواهند رسید.

نشانه های خواستگار واقعی از نظر مشاور ازدواج

? خیلی ها حرف از ازدواج علاقه می زنند اما فقط گفتن و بيان قصد ازدواج به اين معنی نيست كه فرد نيت ازدواج دارد.
بلكه چند نشانه وجود دارد كه عملاً قصد و نيت فرد را از آشنايی نشان می‌دهد.
گاهی افراد واقعا قصد ازدواج دارد و در مود آن صحبت های جدی نیز می کند اما باید سنجید که آیا با شما قصد ازدواج دارد یا فقط صحبت از اصل قصد خود می کند؟

نيت و قصد ازدواج را عملاً می‌توان با نشانه‌های زير متوجه شد :

  • فردی كه قصد ازدواج دارد، در دوره آشنايی تقاضای ارتباط جنسی نمی‌كند.
  • فردی كه قصد ازدواج دارد، ارتباطش را از خانواده مخفی نمی‌كند.
  • فردی كه قصد ازدواج دارد، زمان آشنایی را بيش از اندازه طولانی نمی‌كند.
  • فردی كه قصد ازدواج دارد،تنها به تبادل احساسات بسنده نمی‌كند. سعی در بدست آوردن اطلاعات دارد.

شیوه های تشخیص خواستگار واقعی و خوب

همان طور که می دانیم ازدواج از انتخاب ها و تصمیمات اصلی زندگی دختر پسر و یا زن مرد می باشد که اثرات آن تا مدت های طولانی بر جنبه های گوناگون شخصیتی، رفتاری اجتماعی و شغلی فرد باقی می ماند. بنابراین در انتخاب و تشخیص خواستگار واقعی و خوب لازم است از راهنمایی متخصصین و مشاورین ازدواج بهره مند شویم.

به کمک برخی از این شیوه ها می توان میزان قاطعیت فرد را در جریان خواستگاری و ازدواج شناسایی کرد:

ویژگی های ظاهری او : ابتدایی ترین مسئله ای اکه در خواستگاری اهمیت می یابد میزان گرایش و علاقه شما از فرد خواستگار است. لباس مرتب و مدل موی تمیز و شیک انتظاری معقول است که از فرد خواستگار می توان داشت و اگر کسی این معیارها را رعایت نکند باید با دقت و تامل بیشتری نسبت به ادامه مراحل خواستگاری اقدام نمود.

وضعیت اعتماد به نفس خواستگار : عامل مهمی که در شکل گیری وتداوم روابط اجتماعی بعد از ازدواج موثر است اعتماد به نفس کافی پسر می باشد. خواستگار واقعی و خوب سر و شانه را بالا گرفته و محکم قاطع و با بیان شیوا و سلیس گفتگو را دنبال می کند.

میزان دانش و تحصیلات : فردی که دانش و اطلاعات داشته باشد نمود آن را روی گفتار و رفتار او می توانید مشاهده کنید. همچنین خاطراتی که در دوران تحصیل دارد می تواند شما را در اطمینان از صحبت های او تا حدی یاری رساند که به دروغ پردازی وارد نشده و خواستگار واقعی و صادق است.

اعتماد به نفس و تحصیلات و ارتباطات اجتماعی خواستگار واقعی رامی توان از بین صحبت های او در میان جمع نیز شناسایی کرد و بر صحت هرکدام تایید یا شک کرد. با طرح پرسش هایی نیز می توان به میزان قاطعیت خواستگار برای ازدواج دسترسی پیدا کرد اینکه فرد چه تصوری نسبت به آینده مشترک دارد و یا استقلال مالی برای تامین نیازهای زندگی مشترک را دارد یا خیر و …

تاثیر مشاور ازدواج در تصمیم گیری و انتخاب همسر

مشاور ازدواج با افزایش اطلاهات و آگاهی پیرامون ازدواج و مزایای انتخاب همسر مناسب می کوشد سطح رضایتمندی از زندگی زناشویی زوجین را ارتقا بخشد.

گذشته از ملاک و معیارهای اصلی که روانشناس و متخصص ازدواج به شما یاداوری و گوشزد می کند، در آخر آن کسی که تصمیم می گیرد و دست به انتخاب همسر می زند خود شما هستید. بنابراین فرمول ها و کلیدهای سعادت و خوشبختی به صورت معجزه در اختیار شما قرار نمی گیرد بلکه باید بتوانید سازگاری و تفاهم و درک را در زندگی خود پدید بیارید.

روانشناسی و مشاوره ازدواج از با اهمیت ترین کارهایی است که زوجین باید پیش از ازدواج نسبت به آگاهی و اطلاع داشته باشند. بهانه ها و دلایل تفرقه انگیزی باعث می شود از شدت شور و اشتیاق اولیه دختر پسر پس از طی شدن دوران اولیه ازدواج کاسته شود و به عنوان مثال خانم ابراز می کند که من شناخت دقیقی از همسر خودم نداشتم و به صورت احساسی فقط تصمیم گرفتم با این فرد ازدواج کنم . یا اقا بیان می کند که من نمی دانستم همسرم درگیر فلان اختلال و ناهنجاری رفتاری است . چون از روی ظاهر ایشان را انتخاب کرده بودم .

مشاور ازدواج با شناسایی نقاط مشترک و تفاهم زن و مرد و بررسی میزان تفاوت ها و اختلاف ها زمینه مساعدی برای انتخاب درست همسر را برای دو طرف مهیا سازد. جلسات مشاوره ازدواج در سال های اخیر از رونق خوبی برخوردار شده است که نشان می دهد تاثیرپذیری افراد از نظر روانشناس ازدواج را مثبت براورد می کند.

روانشناس ازدواج و خانواده تلفنی

مرکز و کلینیک مشاوره ازدواج آمادگی خدمت رسانی به مراجعینی است که قصد دارند مسیر زندگی زناشویی را با آمادگی و پختگی توام با آگاهی آغاز کنند تا مجهز به ابزار و وسایل حفظ رابطه زناشویی شوند.

روند روانشناسی ازدواج یا مشاوره پیش از ازدواج اقدام منطقی و موثراست که می تواند همچون علاج قبل از وقوع واقعه عمل کند واقعه هایی چون کشمکش و مجادله های زیاد در زندگی مشترک که متاسفانه به طلاق و جدایی منتهی می شود.

جریان مشاوره ازدواج به اشکال و روش های مختلفی صورت می پذیرد. یکی از شیوه های دریافت مشاوره مشاوره ازدواج تلفنی است. روانشناس خانواده به صورت تلفنی و یا مشاوره انلاین درصدد این است که داده های ضروری برای انتخاب صحیح و اصولی همسر را به مراجعه کننده خانم یا اقا ارائه  دهد.

مشاوره  ازدواج و خانواده در قم و تهران

حتما از مشاور ازدواج و مشاور خانواده کمک بگیرید .
ازدواج بدون مشاوره واقعا یک ریسک بزرگ است!

این مطلب یک شعار و یک جمله تبلیغاتی برای جذب شما به مرکز مشاوره نیست.
این یک واقعیت است که ازدواج بدون رعایت اصول آن در انتخاب و شیوه های گزینش منجر به انتخاب غلط خواهد شد.
مهمترین تصمیم شما در زندگی ازدواج است .
پس این تصمیم باید قرص و محکم گرفته شود.
دستورالعمل های یک مشاور خوب خانواده و ازدواج
 می تواند راهگشای خوبی برای شما باشد. 

مشاور ازدواج و خانواده در قم و تهران 09108644909
اگر زیرنظر یک متخصص زندگی و انتخاب خود را پیش ببرید از بسیاری خطاها دورخواهید ماند.
مثلا ممکن است در جریان اشنایی با یک نفر خیلی مسرور و خوشحال و سرزنده شوید و در همان حال احساسی قول و قرارهایی بگذارید که احتمالا زود باشد یا به صلاحتان نباشد.
در اینجا توصیه مشاور این است :

? در هنگام خوشحالی قول ندهید و هنگام ناراحتی، تصمیمات مهم نگیرید.
?زیرا مردم اصولا در زمان خوشحالی بدترین قول‌ها را می دهند و در زمان ناراحتی، بدترین انتخابها را می کنند .

?
? تحقیقات روان‌شناسی نشان داده که وقتی انسان هیجان‌ زده می‌شود، (چه مثبت و چه منفی، چه عاشق و چه عصبانی، پر از خشم و نفرت و يا محبت افراطی و … ) عقل و خِرد او «به یک‌ سوم، افت پیدا می‌کند» ! ! !
? يعني اگر ما ۱۸۰ درجه IQ (ضریب هوشی) داشته باشیم و جزو نوابغ باشیم، وقتی هیجان‌زده شویم، ضریب هوشی‌ مان به ۶۰ می‌رسد (نُرمالِ ضریب هوشی، ۱۰۰ است)، یعنی مثل یک آدم عقب‌مانده تصمیم می‌گیریم !
? خونسردی، آرامش و متانت و تصميم نگرفتن در لحظه های خشم و عصبانيت و يا عشق زياد (!) ، راهِ درست زندگی کردن و موفق و خوشبخت شدن است.

پس هرگز در ازدواج و در زندگی از مشورت و مشاوره با اهل فن زوج درمانگر و مشاور ازدواج غافل نشوید.
مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری
شماره نوبت گیری : 09108644909
کانال معرفی گزینه ازدواج «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شماره تماس روانشناس تلفنی و مشاور دینی

اگر به دنبال شماره تماس روانشناس تلفنی هستید تا مشکلات خود را با روانشناس در …

نوبت گیری مشاوره
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره کانال خشکبار