family-1600x520-2.jpg1_-2.jpg
خانه / روانشناس / فواید مراجعه به روانشناس خانواده و ازدواج

فواید مراجعه به روانشناس خانواده و ازدواج

فواید مراجعه به روانشناس خانواده و ازدواج  وقتی نمایان می شودکه  در شرایط سخت زندگی قرار گرفته اید. زمانی که تصمیم گرفتن درباره بعضی چیزها برات سخته و نمیدونی چه کار کنی مراجعه به روانشناس روحانی خیلی ميتونه به شما کمک کند.

فواید مراجعه به  روانشناس و مشاور

  1. هر فردی در مواقعی نیاز به حرف زدن و راهنمایی با شخص دیگر دارد . در نتيجه مراجعه به مشاور و روانشناس روحانی و مشورت و راهنمایی از او میتواند برطرف کننده مشکل باشد.
  2. در مسایلی مثل شروع زندگی مشترک از مشاور دینی می توانید کمک بگیرید ، که یکی از موقعیت های دشواری است که لازم است هر فردی در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشد.
  3. وقتی فرزندان شما در سن بلوغ هستند ، مشاور و روانشناس روحانی اطلاعات درست و کاملی را به شما میگوید تا احتمال بروز مشکل کاهش یابد .
  4. وقتی ما در زندگی در مسئله ای دچار شکست شویم به کمک نیاز داریم ولی شکست در زمینه شکست عشقی از حساسيت بیشتری برخورداراست و نیاز به کمک و مهارت های مشاور ازدواج و خانواده دارد.
  5. در انتخاب همسر و آغاز زندگی مشترک هم میتونیم به مشاور و ازدواج و خانواده مراجعه کنیم.
  6. قبل از بچه دار شدن حتما از راهنمایی و مهارت های مشاور و روانشناس روحانی میتوانید استفاده کنید. تا بدانید در آینده چطور با فرزند خود رفتار کنید.
  7. حتی در انتخاب شغل و رشته تحصیلی هم میتوانید از علم و دانش روانشناس روحانی کمک بگیرید.
  8. در مسائل دیگری چون غم از دست دادن عزيزان و تغییرات میانسالی و طلاق و …میتوانید از مشاور و روانشناس روحانی کمک بگیرید.

افرادی هم که دچار استرس و اضطراب میشوند حتما باید با مشاور و روانشناس روحانی در ارتباط و مشاوره باشند.

دلیل مراجعه نکردن بعضی به مشاور و روانشناس دینی

فواید روانشناس بسیار است. بعضی از افراد وقتی بحث مراجعه به روانشناس و مشاوره پیش میاد عصبانی می شوند، براى اینکه هنوز این ذهنیت و باور منفی را دارند که فقط افراد دیوانه به روانشناس و روانپزشک مراجعه میکنند . در حالی که همه ما در شرایطی نیاز داریم با یک فرد متخصص و مشاور خوب صحبت کنیم .

در گذشته فقط اشخاصی که مشکل جدی داشتند و یا از لحاظ عصبی در وضعیت خوبی نبودند به روانشناس مراجعه میکردند ، اما امروزه نه تنها آنها ، بلکه اشخاصی هم که احساس رضايت از زندگی دارند ، لازم میدانند که با یک روانشناس و مشاور خوب در ارتباط باشند .

مشاوره با روانشناس روحانی استاد الهی نیا

شما میتوانید براى رسیدن به یک حس خوب و براى اینکه زندگی پر از آرامش داشته باشید ، میتوانید به مرکز مشاوره ازدواج و خانواده که با مدیریت جناب آقای الهی نیا هست مراجه کنید.


در این مرکز در زمینه های خانوادگی و مشاوره پبش از ازدواج و بحث های زناشویی و مشاوره طلاق و مشاوره اختلالات شخصیتی و روانی میتوانید به مشاور و روانشناس روحانی جناب استاد الهی نیا مراجعه کنید.

 

 مرکز روانشناسی خانواده و تشخیص اختلالات روانی

کلینیک و مرکز روانشناسی و  مشاوره محیطی است که برای افرادی که به دنبال تسکین دردهای روانی و روحی و یا اصلاح رفتار خود هستند به آنجا مراجعه می کنند تا از راهنمایی روانشناس و مشاوره خانواده نیز بهره مند شوند.

تشخیص و درمان اختلالات روانی فرایندی گاه پیچیده و حساس است که نیاز به تخصص و مهارت علمی و عملی دارد که روانشناس بالینی با گذراندن دوره های بالینی و دریافت شرح حال و بررسی سوابق بیماری روان در مراجعین نسبت به درمان و برطرف شدن اختلال روانی تلاش می کند.

 برخی از بیماران روانی از طرح و بیان مشکل خود خجالت می کشند و یا از بازگو کردن مسائل خود می ترسند که مبادا راز و اسرار زندگی خصوصی شان فاش نشود. مشاور ازدواج  و یا روانشناس خانواده و ازدواج با انجام تست های روانشناسی و تخصصی درجه و شدت اختلال و بیماری روحی فرد را می آزماید.

نتیجه ازمون مشخص می سازد که مراجع نیاز به چند جلسه مشاوره دارد و چه نوع مشاوره ای مثلا مشاوره دینی و مذهبی و یا مشاوره خانواده نیز لازم است یا خیر.

روانشناس خانواده و کاهش اختلافات زن و شوهر

زمانی که زن و شوهر به دلیل اختلافات فراوان و حل نشده به روانشناس خانواده مراجعه می کنند غالبا برای مشاوره طلاق نیز اقدام می کنند. این تعارضات و ناسازگاری ها زمینه فکر کردن به طلاق و جدایی را نیز برای برخی از زوجین فراهم می کند. گویی احساس می کنند زندگی مشترک انان به بن بست رسیده است و هیچ درمان و مشاوره خانوادگی هم برای آنان پاسخگو نیست.

این بزرگترین اشتباهی است که طرفین در مورد آن فکر می کنند. در صورتی که مشاوره خانواده و روانشناس زوج درمانی و یا گاها درمان ها و مشاوره جنسی از بروز و شدت یافتن نارضایتی ها و متوسل شدن به طلاق دوری کرد.

شکت در رابطه زناشویی به خودی خود استرس ها و بحران های متعددی را به وجود می آورد که برای اصلاح و درمان آنها نیاز به فرایند مشاوره های فردی و روان کاوی نیز مد نظر قرار گرفته می شود.

هر قدر میزان اختلافات زن و شوهر بیشتر و طولانی مدت شود از صمیمیت و رابطه عاطفی آنها کاسته می شود این مساله از با اهمیت ترین مباحثی است که نظام خانواده بر اساس آن شکل می گیرد . مشاوره عشق ، مشاوره پیش از ازدواج هرکدام کاربرد خاصی در مشاوره خانواده دارند. هدف هرسه تحکیم و حفظ بنیان خانواده است.

فواید مراجعه به روانشناس ازدواج و خانواده

 

بلوغ جنسی و روانشناس خانواده و ازدواج

یکی از معیارهایی که برای ازدواج حایز اهمیت است توجه به بلوغ جنسی دختر و پسر می باشد. تغییراتی که در فیزیک و ظاهر دختر و پسر بالغ شکل می گیرد از موارد بلوغ جنسی است اما بلوغ تنها به بعد جسمانی رشد خلاصه نمی شود بلکه جنبه روانی و روحی فرد را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

تفاوت جنسیت و تفاوت در سن بلوغ نیز موضوع دیگری است برای مثال دختران ۹ تا ۱۴ سالگی بلوغ جنسی را تجربه می کنند و پسران ۱۵ تا ۱۸ سال با تغییرات خلق و خویی و ظاهری و ترشح هورمون های جنسی تستوسترون با این پدیده روبه رو می شوند.

مشاوره خانواده و روانشناس ازدواج به خوبی ویژگی های بلوغ جنسی را در افراد می شناسد و با معضلاتی که بلوغ دیررس و یا زودرس برای دختر یا پسر ایجاد می کند آشنایی دارد .

فواید مراجعه به روانشناس خانواده و ازدواج به صورت افزایش آگاهی از این دوران گذار و مرحله حیاتی و یا برطرف کردن کژکاری های اخلاقی و رفتاری مرتبط با بلوغ جنسی نمایان می شود.

بالا رفتن سطح تحریک پذیری دختر پسر در دوران بلوغ و یا زودرنجی و حساسیت مشاور خانواده و ازدواج را به سوی درمان های معنوی و دینی نیز هدایت می کند. اثرات متعددی که درمان دینی و مشاوره دینی بر بهبود عملکرد افراد داشته است انکراکردنی نیست .

فواید مراجعه به روانشناس ازدواج و خانواده

فواید مراجعه به  روانشناس ازدواج در اصفهان

برای داشتن یک رابطه عاطفی و ازدواج سعادتمند بهتر است از مشاوره پیش از ازدواج حضوری یا تلفنی در مرکز مشاوره اصفهان بهره مند شوید.

اثرات و فواید مراجعه به روانشناس ازدواج اصفهان برای ساکنین شهر اصفهان و اضح است و  مزیت های چشمگیری خواهد داشت. اصفهان به دلیل پرجمعیت بودن به نوبه خود مسائل و معضلات اجتماعی متعددی را تجربه می کند .آسیب های اجتماعی و زندگی شهرنشینی باعث ایجاد دردسرها و گرفتاری هایی برای افراد می شود. از این رو نیاز به پاسخ و مراجعه به مرکز روانشناسی با زمینه های دینی و روحانی احساس می شود.

اشنایی زوجین و بررسی میزان شباهت ها و تفاوت ها در مشاوره و روانشناسی ازدواج کمک می کند سازگاری و خوشبختی طرفین در زندگی مشترک را پیش بینی می کند البته باید در نظر داشت در زندگی زناشویی هیچ چیز صد درصد و قطعی نیست اما با روانشناسی ازدواج می توان احتمال تعارضات و ناسازگاری ها را کاهش می دهد .

روانشناس ازدواج دینی اصفهان می کوشد با تاکید و اهمیت دادن به نظام خانواده و روابط عاشقانه و سالم میزان صمیمیت و پایداری ازدواج را می سنجد .

علاوه بر این موضوع سلامت جنسی زوجین توسط مشاوره خانواده و روانشناس ازدواج نیز قابل بررسی است .

مرکز روانشناسی ازدواج در اصفهان اماده خدمات مشاوره ای به صورت حضوری یا تلفنی و یا آنلاین می باشد.

آرزوی ما … خوشبختی شما

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری
شماره نوبت گیری : 09108644909
کانال معرفی گزینه ازدواج «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شماره تماس روانشناس تلفنی و مشاور دینی

اگر به دنبال شماره تماس روانشناس تلفنی هستید تا مشکلات خود را با روانشناس در …

نوبت گیری مشاوره
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره کانال خشکبار