family-1600x520-2.jpg1_-2.jpg
خانه / روانشناس / شماره مشاور و روانشناس روحانی

شماره مشاور و روانشناس روحانی

شماره مشاور و روانشناس روحانی برای استفاده سریع و فوری برای حل کردن برخی از موضوعات حایز اهمیت است.

به روانشناس و مشاوری گفته می شود که علاوه بر فراگیری علوم دینی در حوزه علمیه ، علوم روانشناسی و مشاوره را نیز در دانشگاه گذرانده است. متن زیرا را در مورد برخی ویژگی های مشاور و روانشناس روحانی مطالعه بفرمایید. اگر مایل به مشاوره حضوری یا تلفنی با یک مشاور و روانشناس روحانی هستید با ما تماس بگیرید.

روش کار روانشناس روحانی

روانشناس روحانی به علت اینکه در دانشگاه واحدهای روانشناسی و مشاوره را گذرانده مثل همه فارغ التحصیلان دیگر روانشناسی و مشاوره، توانایی ها و مهارت های یک روانشناس و مشاور را دارد. البته اگر علاوه بر واحدهای درسی، کارگاههای تخصصی را نیز گذرانده باشد تخصص و خبرگی بیشتری پیدا کرده و در راهنمایی و مشاوره موفقتر خواهد بود. اما چون علاوه بر روانشناسی ، علوم دینی را فراگرفته و به صورت تخصصی در قرآن و روایات تحصیل و تدریس نموده در سنجش و مشاوره و راهکار می تواند با نگاه دینی به مشاوره بپردازد.

شماره مشاور و روانشناس روحانی

تفاوت روانشناس روحانی با دیگر روانشناسان

اولین تفاوت در شیوه سنجش و ابزار سنجش است. روش سنجش مشاور روحانی که خود نیز ملتزم به دستورات شرع است غیر شرعی و با ورود به محدوده های ممنوع شرعی نخواهد بود. از تست هایی که صریحا گزاره های غیر دینی دارند استفاده نمی کند.

روحانیون روانشناس به علت تسلط بیشتر روی علوم وحیانی و ارتباط بسیار بیشتری که با مردم عادی دارند  می توانند تحولی در شیوه سنجش و مشاوره ایجاد کنند که از عهده غیر آن ها خارج است.

به همین علت میزان موفقیت یک مشاور و روانشناس روحانی و مذهبی بیش از دیگران است.

البته تفاوت آن ها با روانشناس های غیر روحانی در حیطه های مختلفی است که در متن های بعدی به ترتیب به آن ها خواهیم پرداخت.

مشاور و روانشناس روحانی در مشاوره ازدواج و خانواده مطلع عشق

مشاور و روانشناس روحانی ما در زمینه مشاوره ازدواج و خانواده اساتید حوزه هستند و سابقه دو دهه تحصیل و تدریس در حوزه علمیه را دارند و هم اکنون مشاور چند دانشگاه معتبر در تهران و قم می باشند.

اگر مایل به مشاوره حضوری یا تلفنی با ما تماس بگیرید.

شماره مشاوره روانشناس در مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی برای افرادی که امکان دسترسی به مراجعه حضوری نزد مشاور و یا روانشناس حرفه ای را ندارد فرصت ویژه ای مهیا می کند. مسائلی که به شدت ضرورت دارد توسط کارشناس مشاوره برطرف شود به دلایلی ناموجه مسکوت می ماند . شخص به بهانه اینکه جرات ابراز وجود یا مطرح کردن مشکلات خود پیش روانشناس را ندارد سالیان سال با مشکلات سروکله می زند .

خود را گرفتار اسیب های فراوانی می سازد که می توانست با کمک مشاور روحانی به راحتی و به سرعت آن را رفع کند.

از این رو شماره مشاوره روانشناس در مشاوره تلفنی اقدامی موثر برای پایان دادن به رنج هاست. بدون اینکه فرد متحمل هزینه های اضافی و گزاف فرایند مشاوره حضوری شود می تواند با یک تماس با مشاور و روانشناس روحانی نسبت به حل مسائل خود به شکل اصولی گام بردارد.

روانشناس روحانی و پیشنهاد برای خانواده موفق

همان طور که اشاره شد مهم ترین تفاوتی که روانشناس روحانی با سایر مشاورین و روانشناسان دارد در تخصص حوزوی و دینی اوست. این امتیاز برای شخصی که دارای روانشناسی با مدرک حوزه و دانشگاه است به شمار می رود .

دید و نگرش معنوی و مذهبی برای کنار زدن مشکلات و درگیری های فکری روحی و روانی توسط مشاوره دینی  و مشاور رقم می خورد افرادی که مایل هستند نگاه چند بعدی و البته با وجه و اداب مذهبی به مسائل خود داشته باشند متخصص روانشناس روحانی کمک کننده و یاریگر است.

او براساس تعالیم و اموزش هایی که در حیطه امور معنوی و دینی دارد و بر طبق دستورات و روایات پیامبر و ائمه معصومین علیهم السلام قصد دارد شیوه و آینی آمیخته با رنگ و بوی معنویت در جلسات مشاوره درمانی نلفنی و حضوری خود به کار بندد تا با اطمینان بیشتری اشخاص به انجام و عمل به آن اقدام نمایند.

شماره مشاور و روانشناس روحانی

مشاور و روانشناس در کاهش تعارضات والدین با فرزندان

ابتدا باید مشخص کنیم که از تعارض و اختلاف نباید ترسید بلکه باید آن را شناسایی کرد و در جهت رفع آن کوشید. طبیعی ترین حالت بین دو نفر این است که با تفاوت و اختلاف نظر و عقیده در مورد موضوعات مختلف روبه رو شوند .

چون دو شخص دونوع باور و یا طرز تفکر جداگانه دارند و عامل تربیتی و محیطی نیز روی افکار و باالتبع احساسات و رفتار اثرگذار است. اما نکته قابل تامل حل کردن تعارضات و اختلافات در زمان مشخص می باشد پیش از اینکه شکل بحران به خود بگیرد.

برای نمونه مشاور و روانشناس در کاهش تعارضات والدین با فرزندان خود نقش بسزایی دارند. مشاوره خانواده و یادگیری مهارت های حل مساله و گفتگوی سالم از جمله راهکارهایی است که برای این مورد جالب توجه است.

به کارگیری تکنیک های مشاوره مانند احترام گذاشتن به عقاید و نظرات فرزندان با گوش دادن فعال و یا قرار دادن خود به جای طرف مقابل و درک و همدلی ایجاد تفاهم نیز جایگاه ممتاری دارد.

شماره مشاور و روانشناس روحانی

شماره مشاور و روانشناس روحانی در تربیت جنسی نوجوانان

یکی از مباحثی که به عنوان دغدغه فکری والدین شناخته می شود تربیت جنسی نوجوانان است. از حقوق فرزندان شکل دهی هویت جنسی توسط والدین است .

اساسا سبک پاسخگویی پدر و مادر به پرسش هایی پیرامون موضوع رشد جنسی تعیین کننده بلوغ جنسی است. باید دقت نمود که این سوالات جنبه تجسس و کنجکاوی دارد و برای شناخت بیشتر و بهتر است و در این مواقع اگر واکنش والدین به صورت پرخاشگرانه و تهدید و تنبیه باشد همین کنجکاوی کودکانه از مسیر اصلی منحرف می شود.

 در حالی که با داشتن شماره مشاور و روانشناس روحانی در تربیت جنسی نوجوانان می توان بهترین تصمیم و اقدام را عملی کرد . مشاور روحانی ضمن برخورداری از صلاحیت علمی و دینی به سئوالات نوجوانان درباره مسائل جنسی بر حسب سن و دانش او درک و فهم نوجوان برای او پاسخ هایی مفهوم ارائه می دهد.

مرکز مشاوره خانواده و نوجوانان در اصفهان

فعالیت اشخاص موثر و حرفه ای در زمینه مشاوره با توانایی ها و تخصص های مورد نیاز جامعه در جهتی هماهنگ می شود که از اسیب های اجتماعی بکاهد.

مرکز مشاوره خانواده و نوجوانان در اصفهان این ظرفیت را دارد که جوابی قانع کننده و راهنمایی جامع و تمام کمال برای خانواده ها و نوجوانان در اختیار داشته باشد.

شهر اصفهان با توجه به وسعت و کثرت جمعیت و تنوع قومیتی که در آن زندگی می کنند و سکونت دارند با معضلات اجتماعی و فردی متغیری سروکار دارد . ناهنجاری های رفتاری اجتماعی و شخصیتی در جوامع بزرگ تر بیش از مناطق با جمعیت کم شایع می شود.

بنابراین برای داشتن سبک زندگی سالم و اصلاح خطاهای رفتاری و ارتباطات اجتماعی مناسب لازم است مرکز مشاوره با دید جامع به فعالیت بپردازد تا ضمن اموزش راهکارها با برگزاری کارگاه های عمومی سطح مهارت افرینی افراد جامعه را در موقعیت های خطر افزایش دهد مهارت های زندگی مثل کنترل خشم که چقدر بار جرایم و خسارات را به دوش می کشد.

با اموزش و عملی کردن تکنیک ها کمتر اسیب می زند به شرطی که مهارت آموزی صورت گیرد. مهارت حل مساله و فرزند پروری نیز از نمونه اموزش های ضروری اشخاص است که در کلینیک مشاوره فرصت پرداختن به آن مهیا می باشد.

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری
شماره نوبت گیری : 09108644909
کانال معرفی گزینه ازدواج «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شماره تماس روانشناس تلفنی و مشاور دینی

اگر به دنبال شماره تماس روانشناس تلفنی هستید تا مشکلات خود را با روانشناس در …

نوبت گیری مشاوره
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره کانال خشکبار