family-1600x520-2.jpg1_-2.jpg
خانه / مشاور / مشاور مذهبی ازدواج : شیوه بیان مسائل جنسی در خواستگاری؟

مشاور مذهبی ازدواج : شیوه بیان مسائل جنسی در خواستگاری؟

مشاور مدهبی ازدواج شیوه بیان مسائل جنسی در خواستگاری را به دختر و پسر آموزش می دهد تا میزان خطاها و انحرافات در این موضوع کاهش یابد.

خیلی از ماها، نیاز جنسی را به عنوان یک عیب می دانیم. احتمالا این را به دین و مذهب ربط می دهیم.
اما ببینیم نظر مشاور مذهبی ازدواج و روانشناس ازدواج در این رابطه چیست؟

مشاور مذهبی ازدواج به شرح چگونگی مطرح کردن سوالات جنسی در روند خواستگاری می پردازد.

مشاور مذهبی ازدواج 09108644909

عیب دانستن نیاز جنسی به این دلیل است که از کودکی پدر مادرمان و اساتید، جامعه و غیره برای این که خدایی نکرده به « گناه» نیفتیم، سعی در تقبیح رفع این نیاز به صورت غیر مشروع، کردند.
اما در ناخود آگاه ما ترسی از مشروع برطرف کردن این نیاز هم به وجود آمده که باید به این درک برسیم که اگر نیاز جنسی عیب است، پس چرا خداوند این نیاز را در ما گذاشته.

اگر بگوییم خلق این نیاز در انسان یک کار عبث بوده، پس در خلقت خدا ایراد وارد خواهد شد که چرا خداوند چیزی را در انسان قرار داده که راه برطرف کردنش را نگذاشته؟
اما با رسیدن به این که راه بر طرف کردن این نیاز، (طبق گفته خداوند) ازدواج هست، پس این ایراد رد می شود.

نظر مشاور مذهبی ازدواج در مورد بیان مسائل جنسی در خواستگاری

در ادامه به این خواهیم پرداخت که از منظر مشاورین ازدواج به خصوص افرادی که مشاور مذهبی ازدواج هستند “چرا در خواستگاری باید حرف از نیاز جنسی بزنیم؟”
از دوران نوجوانی همیشه با این مطلب در کتب دین و زندگی دوران دبیرستان مواجه بودیم:
“نیاز جنسی اولین نیاز ولی سطحی ترین نیاز در طول زندگی هست”.

بنظر می آید در اوایل زندگی، برطرف کردن نیاز جنسی برای آقایان به عنوان مهم ترین رویکرد زندگی مشترک قرار می گیرد اما بعد از مدتی جایگاه این نیاز در زندگی آقایان از درجه یک بودن به درجه دو و سپس به درجه سه خواهد رسید.

⬅️چرا در آقایان، نیاز جنسی در ابتدا مساله درجه ۱ است؟
دلیل این است که آقایان در طول زندگی با فشار جنسی بیشتری روبرو هستند که اغلب، صرفا با برطرف کردن شهوت، برطرف می شود.
ولی خانم ها نیاز جنسیشان از نیاز عاطفی جدا نیست.
به همین دلیل در جامعه کنونی وقتی یک پسر برای فریب یک دختر و بهره جنسی از وی اقدام می کند، ابتدا از روش جذب عاطفی و با پیشنهاد ازدواج برای آسوده کردن خیال دختر، اقدام می کند.
بعد از نفوذ در عواطف دختر خانم، از وی تقاضای ارتباط جنسی می کند و دختر خانم برای اثبات عشقش به پسر، تن به این کار می دهد.
در صورتی که پسر تنها از روی میل جنسی (و نه عاطفی) این رابطه را تشکیل داده است.
البته این به این معنا نیست که همه پسران چنین غرضی دارند.
عده زیادی نیز قصد جدی ازدواج دارند.
اما کسی که قصد جدی دارد هیچ گاه قبل از ازدواج درخواست رابطه جنسی نمی کند.
?پس با توجه به این که نیاز جنسی در ابتدای شروع زندگی اصلی ترین نیاز یک مرد هست،(در عین حال نیاز زن نیز می باشد ولی بیشتر جنبه عاطفی دارد) باید در جلسه خواستگاری به آن پرداخت تا در ابتدای زندگی “ضد حال” نخورید.

نقش مشاور مذهبی  ازدواج در بیان مسائل جنسی زوجین

مشاور مذهبی ازدواج به کسی گفته می شود که ضمن داشتن اطلاعات تخصصی روان شناسی و مدرک و اعتبار علمی روان شناسی در حوزه مسائل مذهبی و دینی ازدواج نیز دانش و آگاهی جامعی داشته باشد. مشاور مذهبی با استفاده از راهکارهای روانشناسی و دینی می کوشد به طرح موضوعات جنسی زوجین بپردازد.  مشاوران مذهبی خانواده رهنمودهای اسلامی را در طرح مسائل جنسی و زناشویی به کار می گیرد.

از آنجایی که یکی از نیازهای اصلی انسان که به حفظ بقا کمک می رساند تامین نیازهای جنسی دختر و پسر می باشد که بهترین و مشروع ترین شیوه برای ارضای آن به شکل ازدواج سالم نمودار می شود. در زمان های قدیم به دلیل حیا و شرم زیاد افراد از طرح سوالات خود در حضور مشاوران و یا دیگران پرهیز می کردند و با کوله باری از ابهام و سردرگمی وارد زندگی زناشویی می شدند.

نقش مشاور و روانشناسان مذهبی در سال های اخیر به سوی توضیح و اشکار ساختن نیاز طبیعی غریزه جنسی پیش رفته است. مشاوره تلفنی جنسی که به وسیله کارشناس و مشاور مذهبی صورت گیرد، یکی از امن ترین روش های دریافت اطلاعات لازم و ضروری در این زمینه است که نگرانی و شرم و خجالت فرد را نیز تحریک نمی کند و با راحتی می تواند دغدغه های جنسی پیش از ازدواج خود را مطرح کند و نتیجه بگیرد.

مشاوره مذهبی ازدواج

شیوه های مشاوره مذهبی در بیان مسائل جنسی

همان طور که در بالا اشاره شد مشاور مذهبی می تواند این نیاز مهم مراجع و یا دختر پسری که در مرحله خواستگاری و ازدواج هستند را از طریق تماس تلفنی مشاوره نماید. این شیوه هم در صرفه جویی هزینه ها و جلسات مشاوره ازدواج تاثیر چشمگیری دارد و هم اینکه استرس و نگرانی مراجعین را در مورد ترس از برملا شدن مشکلات جنسی شان کمتر می کند.

علاوه بر این می توان از مشاوره انلاین نیز می توان بهره مند شد. مشاوره جنسی مذهبی و آنلاین خدمت تازه ای از مشاورین دلسوز و آگاهی است که در تلاش هستند نیاز قشر جوان را در راستای پاسخگویی به موضوعات جنسی در قالب و چارچوب فرهنگ دینی پاسخ دهند و از انحراف و گمراهی که در طول زندگی مشترک به سراغ دختر پسر می آید آنان را رهایی بخشند.

ریشه یابی موضوعات جنسی زن و مرد در روند مشاوره مذهبی و جنسی بررسی می شود و چنانچه به صورت اختلال در عملکرد شغلی و اجتماعی و تحصیلی فرد بروز یابد نیاز به مشاوره حضوری و جلسات روانشناسی بالینی احساس می شود.

هدف از اجرای مشاوره مذهبی در بیان مسائل جنسی کمک کردن به روابط زناشویی سالم و پایدار است که از انحرافات و گرایشات جنسی نامتعارف و رفتارهای پرخطر در رابطه جنسی زن و مرد جلوگیری شود.

اختلالات ذهنی و روانی پیرامون مسائل جنسی باید پیش از ازدواج و درجریان مشاوره قبل از ازدواج شناسایی و رفع شود. به صورت کلی اضطراب و استرس می تواند میزان رضایت جنسی زوجین را تا حد زیادی کاهش داد و زمینه ساز بروز مشکلاتی در رابطه زناشویی شود. از این رو بررسی علل و عوامل پدیدآورنده استرس می تواند به بهبود روابط زناشویی کمک کند.

مشاور مذهبی ازدواج

کمبود میل و رغبت جنسی در جلسات خواستگاری

از جمله مشکلاتی که نقش ویژه ای در شکل گیری نهاد خانواده دارد میل و گرایش به رابطه جنسی است که متاسفانه در برخی از زوجین این میل جنسی رو به خاموشی و سردی است. مشکل کمبود میل جنسی از جمله موضوعات شایع در بین زن و مردان است که گاهی آنها را به سمت درمان های غیرمتعارف و تبلیغاتی هدایت می کند.

مصرف خودسرانه داروهای شیمیایی و یا استفاده از موادی که جنبه تبلیغ دارد و در تاثیر درمانی انها شک و شبهه فراوان است نه تنها از مشکل اصلی کمبود میل جنسی نمی کاهد بلکه خود زمینه ساز مشکلات دیگری نیز خواهد شد.

از این رو توصیه به بهره گیری از مشاوره جنسی پیش از ازدواج توسط مشاور دینی که به موضوعات جنسی تخصص و آگاهی کارشناسی داشته باشد امری عاقلانه و منطقی تر می باشد.

مشاور مذهبی ازدواج می تواند با گفتگو با دختر پسر پیش از ازدواج میزان و سطح میل جنسی آن ها را با طرح سوالات مورد سنجش قرار دهد.

عموما دختر و پسری که به تازگی با هم آشنا شده اند و در مرحله خواستگاری هستند به صورت طبیعی گرایش و کشش جنسی خاصی نسبت به هم دارند که زمینه ساز دوام و ثبات روابط زناشویی می باشد و چنانچه این تمایل و رغبت به هردلیلی بروز نیابد و یا از طرف دیگر از قالب متعارف خود خارج شود و حد و مرزهای اخلاقی و دینی را رد کند باید به صورت جدی پیگیر موضوع بود.

مشاور مذهبی ازدواج راهنمای خوبی برای تشخیص و طرح معقول و مشروع ابهامات در موضوعات جنسی خواهد بود.

مشاور مذهبی ازدواج

جایگاه مشاور مذهبی ازدواج  در تهران

مشاوره مذهبی ازدواج برای خانواده هایی که میزان پایندی و اعتقادات پررنگ تر دینی دارند نقش حیاتی تری دارد . البته این موضوع بیانگر این نیست که فقط مشاوره مذهبی مناسب افراد متدین است بلکه به واسطه کامل بودن ایین اسلام و دین مقدس استفاده از نظر و رای کارشناس مذهبی ازدواج می تواند راهگشای سایر افراد نیز باشد.

در شهرهای پرجمعیتی چون تهران که افراد با باورها و فرهنگ های متفاوتی تربیت می شوند، مراجعه به مرکز مشاوره مذهبی ازدواج طبیعی است که حساسیت و نگرانی خانواده های مذهبی را در حل مشکلات پاسخ دهد. مشاور حرفه ای هرگز در اعتقادات و تفکرات دینی افراد مراجعه کننده دخالتی نمی کند.

مشاور مذهبی ازدواج در تهران جایگاه مشخصی دارد چرا که هر قدر جمعیت و تعداد افراد منطقه ای زیادتر باشد احساس نیاز به مشاور در آن بخش بیشتر لمس می شود. مشاور مذهبی ازدواج از چالش ها و فشار عقاید برخی از خانواده ها اطلاع دارد و می داند متاسفانه در بعضی از خانواده های مذهبی افراد به اختلالات نظیر وسواس و یا مشکلاتی چون سرزنش خود و احساس گناه فراوان دچار می شوند.

مشاور مذهبی ازدواج در تهران روابط خانوادگی دختر و پسر را بررسی می کند و پس از ایجاد احساس امنیت در زن و مرد پیش از ازدواج نسبت به طرح مشاوره جنسی در قالب و چارچوب دین اقدام می نماید.

مشاور مذهبی ازدواج

نظر مشاور خانواده مذهبی در زمینه گواهی سلامت بکارت

در برخی خانواده ها مرسوم است که موقع قطعی شدن نظرشان برای ازدواج از دختر و خانواده او درخواست می کنند که به اتفاق هم به مطب پزشک زنان و زایمان یا پزشکی قانونی بروند تا متخصص سلامت بکارت و رابطه نداشتن دختر را تایید کند.

?

من به عنوان یک مشاور ازدواج به آقایان می گویم که وقتی از خانمی درخواست گواهی می کنید، این آمادگی رو هم داشته باشید که او نیز از شما درخواست گواهی کند.
چرا که همانطور که شما می خواهید خانمتان سالم باشد، این انتظار را خانم نیز از شما دارد .
بخصوص این که در آقایان چیزی به نام پرده بکارت وجود ندارد تا زن تشخیص دهد که شما قبلا با کسی رابطه داشتید یا خیر.
پس شما هم برای اثبات سلامتتان گواهی تهیه کنید.
شاید بگویید این مشاور و روانشناس خانواده دیگه خیلی داره پیچیدش می کنه… در جواب عرض می کنم که دوران قبل از ازدواج رو یک کم پیچیده بگذرونید تا دوران بعد از ازدواج رو خیالتون راحت باشه.

?کاری با عرف نداریم که در عرف تابحال تعداد اندکی از آقایان گواهی تهیه کردند.
ما با این کار داریم که زندگی آینده با خیالی آسوده شروع شود تا با اشتباهات قبل از ازدواج به پایانی تلخ منجر نشود.

مشاور مذهبی ازدواج 09108644909

برای شروع خوب زندگی باید در ازدواج خود درست اقدام کنید.
اقدام درست در ازدواج هم با مشورت مشاور خوب ازدواج محقق میشه.
مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری
شماره نوبت گیری : 09108644909
کانال معرفی گزینه ازدواج «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شماره تماس روانشناس تلفنی و مشاور دینی

اگر به دنبال شماره تماس روانشناس تلفنی هستید تا مشکلات خود را با روانشناس در …

نوبت گیری مشاوره
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره کانال خشکبار