family-1600x520-2.jpg1_-2.jpg
خانه / مشاو مذهبی / مشاور خانواده مذهبی دارای متد تخصصی دینی

مشاور خانواده مذهبی دارای متد تخصصی دینی

مشاور خانواده مذهبی دارای متد تخصصی دینی 09108644909در دنیای امروز مشکلات خانوادگی و مشکلات دیگر افزایش روز افزون پیدا کرده است. در این روزها که فشار مشکلات از هر چند ممکن است به خانواده ها وارد می شود مراجعه به مشاور خانواده مذهبی می تواند راه گشا و آرام بخش باشد. حل مشکلات امروز در گرو مراجعه به مشاور متعهد و متخصص است.

مشاوره اسلامی خانواده

در میان آمارهای رسمی که از ارگان ها منتشر می شود مشاهده می کنیم که طلاق های عاطفی در کنار طلاق های رسمی بسیار گسترش پیدا کرده و این یک خطر بسیار بزرگ برای جامعه ای است که قرار است الگوی جوامع بشری دیگر شود.
ضرورت مراجعه به مشاور چیزی نیست که بتوان آن را انکار کرد. مشاوره ها می توانند نقش بسیار زیادی در کاهش دردها و مشکلات مختلف ایفا نمایند.
خانواده هر چند کوچک ترین عضو یک جامعه محسوب می شود اما مهم‌ترین پایه و بنیان ایجاد یک جامعه منسجم اسلامی ، خانواده است که تشکیل آن منوط به دو چیز است :
۱٫ تشکیل خانوادگی اسلامی از ایجاد زمینه های ازدواج آسان درست
۲٫ حفظ کیان خانواده تشکیل شده از خطرات عاطفی و ضد خانواده
مسلماً مراجعه به روانشناس مذهبی اسلامی می‌تواند هم باعث شکل گیری ازدواجهای بهنگام و متناسب شود و هم می‌تواند باعث حفظ کیان خانواده ها و پیشگیری از خطراتی که در مسیر خانواده سالم ایجاد می شود شود.

ویژگی های یک مشاور اسلامی خانواده :

احتمالا بسیاری از مشاورین خانواده در صدد رفع مشکلات خانواده ها هستند به جز معدودی از آنها که نمی توان اسم مشاور را روی آنها گذاشت و در هر صنفی وجود دارند. اما ویژگی هایی در یک مشاوره خانواده اسلامی وجود دارد که آنرا از مشاورین دیگر خانواده مجزا کرده است.
ویژگی های که مشاوره خانواده اسلامی عبارتند از :

 • دارای توان شناخت مبانی و مسائل مشاوره‌ای اسلامی بر مبنای دین
 • دارای مهارت لازم در جهت ارائه خدمات مشاوره اسلامی
 • دارای توان پاسخگویی به شبهات پرسشها و مشکلات مرتبط با زندگی دینی
 • تعهد بالاتر در حل مشکلات مراجعین دیندار و غیر دیندار
 • بهره‌مندی از راهکارهای متناسب با زندگی دینی و منطبق با شرع مقدس
 • پرهیز کننده از راهکارهای غیر متناسب با دینی و مضر به آخرت و دنیا

مشاور خانواده مذهبی در تهران ، اصفهان و قم

همیشه اینگونه بوده که در شهرهای بزرگ مشکلات بسیار بزرگتر هستند. متاسفانه زندگی شهرنشینی دارای لوازمی است که گاهی گریزی از ایجاد این مشکلات برای افراد و خانواده‌ها وجود ندارد. به اصطلاح هر چه تلاش کنیم در شهرهای بزرگ نمی‌توانیم از ایجاد برخی مشکلات پیشگیری کنیم.
از همین‌جا ضرورت مراجعه به متخصص خانواده و مشاور خانواده مشخص می شود. مشاور خانواده و مشاوره فردی روحی روانی می تواند بعد از ایجاد مشکلات راهکارهایی را برای حل مشکل و یا حداقل کاستن از تبعات مشکل ارائه نماید.
ضرورت مراجعه به روانشناس و مشاوره اسلامی مذهبی در شهرهای بزرگ بسیار بیشتر است. در شهرهای بزرگ سایه زندگی غربی بر خانواده ها و افراد چنبره زده و نمی‌گذارد زندگی سالمی را تجربه کنند. مشاور خانواده روحانی و روانشناس مذهبی اسلامی می‌تواند تلنگرهای خوبی را از متن دین به آنها زده و آنها را به سمت زندگی سالم اسلامی رهنمون سازد.
مراجعه به مشاور خانواده اسلامی در شهرهای تهران اصفهان قم و شهرهای بزرگ دیگر می تواند محیط خانواده را به رشد عاطفی و سلامت روانی راهنمایی کند و آثار و تبعات منفی زندگی های غیر اسلامی را از بین ببرد.

مشاور خانواده مذهبی با متد تخصصی دینی

مشاوره مذهبی حضوری و تلفنی

شاید غلط نباشد که بگوییم هیچ کسی در دنیای امروز سکولار از مشاوره مذهبی به شکل حضوری و یا تلفنی بی نیاز نیست.
بسیاری از افراد و خانواده ها با مشکلات زیادی از جمله افسردگی و عدم ارتباط سالم با همدیگر دست و پنجه نرم می کنند. ریشه همه مشکلات بشر از اصل دانستن زندگی دنیا و دوری از یاد خداست.

مشاور مذهبی می تواند از طریق مراجعه به متن دین و ارائه راهکارهای کاملا دینی به مراجع آنها را به سمت پیش گرفتن سبک زندگی سالم اسلامی تشویق و کمک کار و پشتیبان خوبی برای آنها در زندگی فردی و خانوادگی باشد.
شما با مراجعه به مشاور مذهبی ریشه بسیاری از مشکلات خود را متوجه می شوید و راهکار مقابله با آنها را می آموزید و انگیزه فراوان برای حل شده خود می یابید.
در نظام خانواده به عنوان منشأ اصلی رفتارهای مثبت و منفی افراد در اجتماع تعارضاتی بین والدین و فرزندان ایجاد شده که سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در سطح جامعه شده است.
ویژگی ها شامل این است که شما در مشاوره تلفنی و حضوری میتوانید با آرامش فراوان حرف های مشاور را گوش کنید و اجرا کنید چرا که تفاوت مشاوره مذهبی روحانی با دیگر مشاورین این است که شما هنگام شنیدن راهکارهای او اطمینان و آرامش بیشتری دارید که منطبق تر بر واقعیات باشد.

چراکه با تخصصی که او نسبت به مباحث دینی دارد امکان استخراج راهکارها از متن دین بیشتر است. همین احتمال ، آرامش فراوان را در وجود شما ایجاد می‌کند و این آرامش منشاء رفتارها و انگیزه های مثبت برای حل مشکل می شود .

مرکز مشاوره خانواده مذهبی در قم و تهران

جهت رفع مشکلات خانوادگی مراکز مشاوره زیادی در سطح کشور دایر شده‌اند. این مراکز میشه سعی در جذب مشاورینی دارند که بتوانند مشکلات خانوادگی را از منظر روانشناسی حل کنند.
اما باید گفت که جامعه ایرانی ذاتا جامعه ی دیندار و مذهبی است و دغدغه های آن نیز عموما مربوط به مذهب است. بنابراین لازم است که هنگام دیدن ریشه مشکلات و تفسیر و ارائه راهکار برای آنها معرفی مذهب را بسیار پر رنگ ببینیم.
در این مراکز، مشاوره خانواده به صورت مختلفی انجام می شود :
برخی از مشاورین مشکلات خانوادگی را در حیطه افراد خلاصه می‌کنند. آنها معتقدند که افراد اگر درمان روحیی روانی شوند می توانند خانواده و مشکلات خود را به سرانجام مطلوبی برساند.
عده دیگری از آن هستند که خانواده را یک نظام و یک سیستم می‌بینند . آن ها معتقدند که هر گونه مشکلی که برای افراد ایجاد می شود در سیستم خانواده تاثیر منفی خود را می گذارد بنابراین برای تفسیر و حل مشکلات خانوادگی لازم است که این سیستم را بررسی کرد و راهکارهایی را داد که سیستم را از بیماری نجات دهد.
در مراکز مشاوره مذهبی هر دو دیدگاه را در کنار هم تلفیق می کنند اما هم در کشف ریشه ها و هم در ارائه راهکار و هم در قالب دید دینی را حفظ می کنند.

مشاور خانواده مذهبی با متد تخصصی دینی

مشاوره اسلامی قبل از ازدواج

بیان شد که برای داشتن یک جامعه سالم لازم است که این به تشکیل خانواده ای سالم اهمیت زیادی دهیم.
ازدواج یکی از پیچ های مهم و تاریخی هر فرد در زندگی است. شاید بیراه نباشد که ازدواج را مهمترین تصمیم افراد در زندگی محسوب کنیم.
در ازدواج نقش تصمیم گیری و انتخاب درست و مناسب بسیار مهم است. البته افراد خود باید انتخاب همسر بکنند.
کسی نمی تواند برای شخص دیگری انتخاب را انجام دهد. نهایتاً می‌توان به او پیشنهاد افراد را داد. اما آن کس که انتخاب نهایی را می کند خود اوست. این مطلب منافاتی با این ندارد که نباید نقش همسان یابی را در ازدواج نادیده بگیریم. در کشور ما مرکز همسان یابی به وفور یافت می شود. از لوازم ازدواج و یافتن هم کفو و همسان یابی است. مسلماً برای انتخاب درست در همسان یابی لازم است که از متخصص و مشاوره ازدواج کمک بگیریم.
اما باید تاسف خورد که نرم ها و متدهایی که برای pmc و مشاوره ازدواج در کشور ما مطرح هستند متاسفانه اکثرا ترجمه شده نمونه های خارجی است. در حالی که در ازدواج نقش همسانی فرهنگ بسیار مهم است و این نمونه های خارجی برای فرهنگ های خارجی ساخته شده اند و مولفه های ازدواج درست متناسب با فرهنگ کشور ایران را رعایت نکردند.
اگر شما جهت ازدواج به مشاورین ما مراجعه کنید می توانید از شیوه منحصر به فرد اسلامی دینی در سنجش و در مشاوره های پیش از ازدواج بهره مند شوید.

مشاور خانواده مذهبی با متد تخصصی دینی

 مشاور خانواده مذهبی در تربیت فرزند

در اصول دینی اسلام جایگاهی که به تربیت فرزند اختصاص داده شده است بسیار ارزشمند است. حق تربیت فرزند صالح از حقوق فرزندان می باشد که بر عهده والدین است. مشاور خانواده مذهبی در تربیت فرزند نقش موثری دارد . به طوری که می کوشد با آموزش شیوه های پرورش فرزند به سبک دین و تعالیم اسلامی به والدین آنان را یاری رساند.

تربیت اسلامی فرزند به رشد و خوش آتیه شدن کودکان در آینده و بزرگسالی نیز کمک می کند. این شیوه بر ارتباط اصولی و پایدار فرزند با خداوند نیز اثرمطلوب دارد .

میزان آشنایی او با اصول توحیدی نباید در این نوع تربیت با بی توجهی روبه رو شود بلکه با اسلوب و روش های مشخصی اعتقادات فرزند شکل می گیرد.مشاور خانواده مذهبی با متد تخصصی دینی

تاثیرات متد تخصصی مشاوره دینی و کاهش خیانت

در تعریف خیانت باید گفت که از آسیب های اجتماعی است  و هرگونه رابطه عاطفی یا جنسی را شامل می شود که در آن حفظ و صیانت رابطه تعهد آمیز بین همسران خدشه وارد شود. این معضل اجتماعی قرن اخیر با گسترش و شیوع فراوانی روبه رو شده است. میزان مراجعاتی که در مرکز مشاوره دینی برای اصلاح رفتار خیانت آمیز همسران صورت می گیرد نشان می دهد باید برای کاهش خیانت اقدامات اساسی انجام شود.

البته به دلیل تابوهای اجتماعی نمی توان به آمار دقیق میزان و شیوع واقعی خیانت در ایران پی برد اما برخی از تحقیقات نشان می دهد می توان با کمک مشاوره های دینی با متد تخصصی دینی زمینه های ارتکاب خطا را برطرف کرد.

رویکرد و باورهای مذهبی نسبت به امور اسمانی و مقدس بر ثبات و استمرار پایداری رفتاری افراد اثرات شگرف دارد به طوری که اگر فردی با پیش زمینه و ایدئولوژی های دینی و ماورایی وارد رابطه عاطفی و ازدواج شود مذموم و ناپسند بودن خیانت را طبق اصول و نگرش مذهبی تایید می کند و خود همین ریشه دیانت در رفتار و روابط عامل بازدارنده وی می باشد.

مشاوره دینی با تخصص خود به شفاف سازی پیامدهای نامطلوب خیانت در زندگی زناشویی می پردازد و در مرکز مشاوره دینی با متد تخصصی ابهامات و نگرانی های زوجین را بابت تردیدهای بی جا که به شک و خیانت می انجامد را مرتفع می سازد.

تفاوت مشاور خانواده مذهبی با مشاور روانشناسی

مشاور خانواده مذهبی براساس گرایش ها و صبغه دینی و مذهبی که دارد اصل درمانی و جلسات مشاوره ای خود را ضمن بهره گیری از فنون روانشناسی از روایات و سنت و قران کریم نیز استخراج کرده و بدنبال نسخه معنوی و دینی برای درمان و حل معضلات خانوادگی می گردد.

پس انتظار می رود مشاور خانواده مذهبی تفاوت پررنگ و مشخصی با سایر روانشناسان علمی داشته باشند و این مرز مشترک تا جایی است که هردو مشاور خانواده باید از اطلاعات و دانستنی های به روز و کارامد و حرفه ای رشته مشاوره خانواده به خوبی اگاهی داشته باشند اما زمانی که صفت دینی به عنوان مشاور خانواده اضافه می شود غالبا خانواده هایی که دغدغه رعایت اصول و موازین شرعی و دینی را دارند با مراجعه به مشاور خانواده مذهبی مشکلات خانواده را حل میکنند.

البته این طور نباید براورد شود که این سبک مشاوره فقط برای افراد متدین مناسب است بلکه بسیاری از افراد هستند که با رعایت توصیه های مشاور مذهبی نتایج خوبی گرفته اند و همین انگیزه تقویت گرایش های دینی و مذهبی در آن ها شده است.

مشاور روانشناسی از علوم و نظریات علمی غرب و دیدگاه هایی بهره می گیرد که نسبت به مشاور دینی بعد کمتر و عمق کمتری را پوشش می دهد . اما روانشناس مذهبی با جامعیت بیشتری در علم و دین و ترکیب همسازی آنها با هم قصد حل مسائل مردم را دارد.

تخصص دینی مشاور خانواده مذهبی

موضوعاتی که مشاور خانواده می تواند در ان ورود کند و برای رفع و درمان مشکلات مراجعان خود اقدام نماید شامل موارد زیر خواهد بود:

 • ناهنجاری رفتاری فرزندان
 • افسردگی و استرس
 • خشونت خانگی
 • درگیری های زوجین
 • اعتیاد
 • ناباروری
 • طلاق یا جدایی
 • بیماری مرگ و بیکاری
 • تاکید بر صمیمیت در روابط زناشویی
 • بهداشت روان

انتظار می رود مشاور خانواده مذهبی بتواند تعامل و ارتباط موثری با مراجع برقرار سازد و در حل و درمان اختلالات روانی با تمرکز خانواده تسلط داشته باشد.

فورا به طلاق و جدایی توصیه نکند و یا با راهنمایی خود بتواند افزایش بحران های خیانت و بیکاری و بیماری را ممانعت به عمل آورد. رفتارهای ناهنجار و پرخطر اعضای خانواده شناسایی و برطرف شود.

همواره روانشناس دینی بر حفظ و حراست از بنیان خانواده تاکید ورزد و از عوامل فروپاشی این نظام مقدس اطلاعات کافی داشته و بتواند راهکارهای مناسب ارائه دهد.

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری
شماره نوبت گیری : 09108644909
کانال معرفی گزینه ازدواج «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شماره تماس روانشناس تلفنی و مشاور دینی

اگر به دنبال شماره تماس روانشناس تلفنی هستید تا مشکلات خود را با روانشناس در …

نوبت گیری مشاوره
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره کانال خشکبار