family-1600x520-2.jpg1_-2.jpg
خانه / روانشناس / دو توصیه مهم روانشناس زوج درمانگر به همسران

دو توصیه مهم روانشناس زوج درمانگر به همسران

روانشناس زوج درمانگر 09108644909دو توصیه مهم روانشناس زوج درمانگر به همسران جوان می تواند زمینه خوشبختی و سعادت را فراهم کند .

زندگی زن و شوهر وابسته به رعایت اصولی است که توسط مشاور و روانشناس زوج درمانگر در جلسات مشاوره به آن ها ارائه شده است.
هنگامی که همسران درگیر مشکلی هستند برای بهبود اوضاع هر دو باید اصولی را اجرا کنند تا آرامش نصیبشان شود.
در این نوشتار مشاور خانواده دو توصیه به همسران به خصوص زوجهای جوان دارد. یکی خطاب به زنان و دیگی به مردان. 

دو توصیه روانشناس زوج درمانگر به خانم ها :

? #یک ساعت طلایی
?این “یک ساعت” آقایان را قضاوت نکنید!
? اگر مرد دیر به خانه آمد، اخمو بود شُل سلام کرد،
خرید یادش رفته بود اشتباه است که فکر کنید او بی‌ملاحظه است!
? اشتباه است که شما نیز اخم کنید یا جواب سلام ندهید. ‌
? درست این است که به خودتان بگویید: خسته‌ است…
? این “یک ساعت” اگر بدون قضاوت زبانی و رفتاری با گفتن خسته نباشید و “لبخند و روی گشاده” با موفقیت پشت سر بگذارید یک مدال طلایی از همسرتان دریافت خواهید کرد.
? و درخشش این “مدال طلایی” را در کل زندگی خود خواهید دید!

?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️

روانشناس زوج درمانگر 09108644909

راهکار روانشناس زوج درمانگر به آقایان :

? توجه به فضای شخصی :
? هیچ مردی نباید فضای شخصی همسرش را از او بگیرد. زنان فضاهایی دارند که مختص به خودشان است.
? مثلا وقتی زن می گوید : “امشب دامن آبی‌مو بپوشم بهتره یا قرمزه رو؟”
? مرد نباید این فضا را از او بگیرد، چون خودش نمی‌تواند جایگزینی برای آن باشد.
? زنها در این مدل حرف‌ها کلی انرژی عاطفی رد و بدل می‌کنند که مردها هیچ وقت نمی‌توانند چنین کاری بکنند.

?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️

بسیاری از مشکلات زوجین با این دو راهکار حل می شود.
اما هرگز از مشاوره با مشاور و درمانگر خانواده غافل نشوید.
یادمان باشد در میانه مشکلات هیچ پشتیبانی مثل مشاوره با متخصص خانواده نیست.

روانشناس زوج درمانگر کیست ؟

زندگی زناشویی در طولانی مدت و با عبور از مراحل شدت هیجان و علاقه اولیه وارد چالش های گوناگونی می شود. تعارضات و تفاوت های سلیقه ای که پیش از ازدواج به آن بی توجهی شده است اکنون بیدار و مشخص شده وموجب ناراحتی و دلسردی زوجین از یکدیگر می شود.

اینجاست که زوج درمانگر به عنوان یک روانشناس بالینی ماهر و دارای تخصص در زوج درمانی نقش ویژه ای پیدا می کند و معتقد است که این تفاوت ها و اختلافات نباید به خودی خود روی میزان صمیمیت و رابطه عاطفی زوجین اثر سو بگذارد.

مشاور و روانشناس زوج درمانی به صورت حرفه ای موضوع تعارض و اختلاف زن و مرد را در مرکز مشاوره زوج درمانی بررسی کرده و به آنها می آموزد که ارتباطات زناشویی و سطح رابطه عاطفی و صمیمیت را ارتقا بدهند و پای بندی و تعهدشان را نسبت به رابطه شان حفظ نمایند.

تاثیرات  روان شناس زوج درمانگر برای همسران جوان

کمترین و اصلی ترین موضوعی که در فرایند زوج درمانی حایزاهمیت است توجه به میزان صمیمیت رابطه عاطفی است. در تعریف صمیمیت باید به این مساله توجه کرد که صمیمیت این نیست که ما فقط برای زمان های خاصی احساس تعلق و دلبستگی و علاقه نسبت طرف مقابل داشته باشیم.

صمیمیت از یک هسته مرکزی به نام شناخت ، تشکیل شده است که در کنار آن پذیرش و درک همدلی همراه با حس سپاسگزاری و قدردانی نیز خودنمایی می کند.

با صمیمیت ایجاد شده می توان به ثبات و پایداری بیشتری در زندگی مشترک دست یافت. امنیت عاطفی حاصل از صمیمت فرد را از قضاوت و تمسخر و .. دور می سازد .همین موارد در قالب تاثیرات مطلوب زوج درمانگری در روابط زناشویی بروز پیدا می کند.

خانم و اقایی که در نتیجه کشمش های گفتاری و نزاع های کلامی نگران از دست دادن صمیمت باشند از طریق آموزش ها و جلسات مشاوره زوج درمانی راهکارهای مهارت ارتباط کلامی سالم را تمرین و تکرار می کنند. می آموزند که چطور و چگونه قدردان یکدیگر باشند . چطور طرف مقابل را بی قید و شرط بپذیرند و به صمیمیت ایجاد شده در روزهای نخست ازدواج بازگردند.

دو وصیه مهم زوج درمانگر

روانشناس زوج درمانگر در کلینیک مشاوره جنسی تهران

امروزه در بسیاری از کلینیک های مشاوره جنسی از حضور مشاوران زوج درمانی نیز بهره می جویند تا ضمن ارائه خدمات سکس تراپی نیازهای زوجین را در حوزه روابط عاشقانه و عاطفی و حل تعارضات خانوادگی تامین سازند.

مشاوره جنسی شکلی از درمان بالینی است که بصورت گفتاردرمانی برای رفع مشکلات جنسی در رابطه زناشویی زوجین عملی می شود. ریشه های روانشناختی و شخصی و یا گاها معیارهای روان پزشکی و پزشکی به سهم خود هرکدام زمینه ساز رضایت جنسی در زن و مرد می شود.

سکس تراپی نیز در همین راستا درگیری های جسمی و عاطفی که میزان لذت زناشویی را کاهش می دهد شناسایی کرده و نسبت به رفع آن با راهنمایی و جلسات مشاوره زناشویی اقدام می نماید.

کلنیک مشاوره  جنسی در تهران باید به گونه ای فعالیت خود را شکل دهد که بتواند تقاضای مراجعین زوج درمانگری را نیز مدنظر قرار دهد تا مراجعینی که برای جلب رضایت جنسی خود به مشاوره جنسی نیازمند هستند همراه با این مسیر از تکنیک های زوج درمانی نیز غافل نشوند. البته این مورد بستگی به وضعیت عاطفی و زناشویی افراد مراجعه کننده دارد.

گاهی اختلافات و کشمکش های زوجین ریشه در موضوعات جنسی و عدم کامجویی جنسی دارد و گاه فقط به مسائل عاطفی و مشکل در صمیمیت ختم می شود.

مرکز مشاوره جنسی تهران با استخدام و همکاری با زوج درمانگران متبحر و متخصص می تواند از دامن زدن اختلافات و ناسازگاری کم کند و بر قوی شدن و استحکام روابط عاشقانه و صمیمی طرفین کمک کند.

دو توصیه مهم روانشناس زوج درمانگر به همسران

مقایسه روانشناس زوج درمانگر و سکس تراپیست

موضوعاتی که می توان برای حل و درمان آن به سکس تراپیست و یا مشاور جنسی مراجعه کرد غالبا به موضوعات جسمی ، پزشکی و عوامل روانی موثر در رضایت جنسی مربوط می شود. زوجینی که دارای مشکلاتی چون اختلال نعوظ، انزال زودرس، انزال دیررس، کم تحرکی جنسی، گرایش های جنسی انحرافی، میل جنسی غیرقابل کنترل، ناتوانی در ارگاسم و پایین بودن سطح کیفیت رابطه جنسی باشند برای درمان نیاز به مشاوره جنسی و سکس تراپی دارند.

اما مسائلی که زوج درمانگر می تواند به کمک دانش و اطلاعات تخصصی خود به مراجعین مرکز مشاوره زوج درمانی خدمت رسانی کند پیرامون مسائل عاطفی و حل تعارضات عاطفی و مشکل عدم صمیمیت می باشد.

روانشناس زوج درمانگر فنون روابط عاشقانه را به زوجین آموزش می دهد تا از کوچکترین مشاجره و اختلافی طرفین به فکر طلاق و جدایی نیفتند. مدیریت روابط و چالش های گفتاری زناشویی نیز از جمله کمک هایی است که روانشناس زوج درمانگر برای تقویت بنیان خانواده انجام می دهد.

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری
شماره نوبت گیری : 09108644909
کانال معرفی گزینه ازدواج «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شماره تماس روانشناس تلفنی و مشاور دینی

اگر به دنبال شماره تماس روانشناس تلفنی هستید تا مشکلات خود را با روانشناس در …

نوبت گیری مشاوره
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره کانال خشکبار