family-1600x520-2.jpg1_-2.jpg
خانه / طب اسلامی / مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با رویکرد دینی و طب اسلامی

مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با رویکرد دینی و طب اسلامی

مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با رویکرد دینی و طب اسلامی می کوشد از زوایای مختلف و متنوع به تقاضای مراجعین رسیدگی کند. مشاوره دینی طبی قسمتی از کار ما در مرکز مشاوره ازدواج و خانواده است. مشاوره دینی طبی هم شامل مباحث تخصصی روانشناسی می شود و هم رویکرد دینی و طبی دارد.

مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با رویکرد دینی و طب اسلامی 09108644909

مشاوره دینی طبی با روانشناس روحانی

مزاج شناسی یکی از مهمترین مبانی طب سنتی به شمار می آید. انسان ها دارای مزاج های مختلفی هستند (دموی ، بلغم ، صفرا، سودا). هر کدام از مزاج ها توانایی و استعداد خاصی را دارد.
از آنجایی که اختلاف در مزاج میتواند سبب اختلاف در بعضي توانایی ها و استعدادها و تمایلات شود، مشاور و روانشناس روحانی که علم مزاج شناسی را دارد میتواند زوجین را با این توانایی ها و تفاوت در استعداد و روحیات آشنا کند و در تنظیم اختلافات کمک نماید.
مشاور روحانی ازدواج و خانواده میتواند از طریق مزاج شناسی در امر ازدواج به زوجین کمک کند تا مزاج خود را بشناسند و با اخلاق و روحیات همدیگر آشنا شوند. حالت مطلوب اين است که مزاج مرد از مزاج زن گرمتر باشد و حالت نامطلوب اينه که تفاوت بین زوجین از لحاظ مزاجی زیاد باشد .
مشاور ازدواج و خانواده وقتی مزاج را بشناسد میتواند از بروز برخی مشکلات و عوارض که پس از ازدواج گريبانگير زوجین میشود جلوگیری نماید ، و روش صحیح حل مشکلات رفتاری و حتی مشکلات جنسی و زناشویی را به آنها آموزش دهد .

اهمیت مزاج شناسی در انتخاب همسر

از نظر طب سنتی افراد با مزاج های گوناگون دارای توانایی ها و ویژگی های متفاوت جسمی و ذهنی هستند ، این ویزگی ها با توجه به قواعد مزاج شناسی تحلیل و طبقه بندی شده :
قسمتی از میزان احساساتی بودن ، آینده نگر بودن ، بداخلاق بودن ، ترسو یا شجاع ، سریع یا کند بودن، سرمایی یا گرمایی ، آرام یا شلوغ ، گوشه گیر با اجتماعی و.. به مراج افراد بستگی دارد. مثلا :
اگر پسر یک فرد دموی است و دختر یک فرد بلغمی است مشاور ازدواج و خانواده از لحاط طب سنتی ميگويد : افراد دموی (مزاج گرم و تر) توان جنسی بالایی دارند و همچنین دارای میل جنسی زیادی هستند . در مقابل افراد بلغمی (مزاج سرد و تر) به علت سردی غالب در بدنشان ، توان جنسی و میل جنسی کمی دارند.
واین تضاد باعث میشود که از هم خسته شوند و گاهی باعث بسیاری از طلاق هایی هست که امروزه به وقوع می پیوندد و آرامش روانی زوجین را به هم میزند.
ممکن است هر دو طرف مهمترین مبنای ازدواج یعنی ایمان را داشتند اما زن براساس طبیعتش توان پاسخگویی به نیاز همسرش را ندارد. به همین دلیل قبل از ازدواج لازم است به مشاور ازدواج و خانواده روحانی مراجعه کنید.

اگر بدون در نظر گرفتن مزاج شناسی ازدواج کردید مشاور و روانشناس روحانی در مورد مزاج دستورالعمل هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا با اجرای یکسری عملیات تغذیه ای بر اساس مزاج شناسی و طبی شرایط زوجین را از لحاظ گرمی و سردی به هم نزدیک کند و از طرفی از جهت عاطفی و جنسی متناسب یکدیگر شوند.

براى اینکه بتوانید قبل از ازدواج مزاج خود و مزاج همسر خود را بشناسید و آگاهی یابید که چه روحیات و اخلاقی دارد به مرکز مشاوره و ازدواج در قم و تهران مراجعه کنید. شما میتوانید با ایشان از طریق مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری ارتباط داشته باشید.

مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با رویکرد دینی و اسلامی

تاثیر مزاج شناسی و مشاوره همسان گزینی ازدواج

مزاج شناسی موجب می گردد افراد با میزان همسانی و تشابه بیشتر و دقیق تری در کنار یکدیگر قرار بگیرند. به طوری که اگر در مرکز مشاوره ازدواج علاوه بر تست های و ازمون های رایج و معمول شخصیتی از ازمون ها و پرسش هایی پیرامون مزاج و طبع زوجین استفاده شود بر تقویت و نتیجه گیری موثر از مشاوره همسان گزینی ازدواج نقش مطلوبی دارد.

بنابراین زوجینی که از نظر طبع و مزاج باهم تطابق داشته باشند از سازگاری و تناسب روانی و طبیعی بیشتری برخوردار خواهند بود.

گاهی زن و شوهر با تفاوت های فاحش مزاج وارد زندگی مشترک می شوند و هیچ یک قادر به تامین نیازهای روحی و جسمی دیگری نخواهد بود. پس تاثیر مزاج شناسی و مشاوره همسان گزینی ازدواج منجر به تشکیل خانواده های پایدار و شاد خواهد شد.

مرکز مشاوره ازدواج  و خانواده با رویکرد دینی و طب اسلامی

مرکز مشاوره ازدواج و خانواده و مشاوره دینی طبی

در طب اسلامی با بکارگیری اصول تغذیه و مصرف خوراکی های سالم می توان به بهبود مزاج ها و طبایع زوجین کمک کرد تا زندگی و ازدواج سازگار تری را مورد پیش بینی قرار داد. در ذیل به برخی از این موارد که منجر به گرم شدن طبع و مزاج سرد در زوجین می شود اشاره می گردد:

  • استفاده از عسل سنجد در برنامه غذایی
  • دوری و پرهیز از خوراکی هایی که افزایش دهنده طبع سرد می باشند مانند ماست و سرکه .
  • مصرف گوشت بره و مرغ و کبک ، زرده تخم مرغ . سیر پیاز و زنجبیل . نارگیل

علاوه براین طب اسلامی در مشاوره ازدواج با توصیه برخی از روش ها به تقویت بنیان خانواده و روابط زناشویی کمک می رساند. مثلا برای ازاله موهای زاید طب دینی براساس منابع متقن و قابل استناد اسلامی مانند حلیه المتقین امده است که از نوره کشیدن استفاده شود. مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با رویکرد دینی و طب اسلامی پاسخگوی سوالات و ابهامات مراجعین محترم می باشد.

مرکز مشاوره ازدواج در شهر تهران و مشاوره دینی طبی

در بسیاری از شهرها و استان های پر جمعیت تعداد اشخاصی که درگیر معضلات اجتماعی و روانی می شوند بیشتر از مناطق کم جمعیت براورد شده است. همچنین براساس نیاز سنجی شهرنشینی به دنبال خود تبعاتی را فراهم می کند که از جمله ان ها رجوع به مرکز مشاوره و دفتر و کلینیک های روانشناسی می باشد. در این مراکز روانشناسان و متخصصین مشاوره با دانش و مهارتی که در دانشگاه ها فراگرفته اند به اصلاح و بهبود رفتار اقشار جامعه می پردازند. تامین سلامت روان مردم منجر به داشتن خانواده های سالم و جمعیت کارامد و مفید می گردد.

جلسات مشاوره حضوری و غیرحضوری تلفنی و انلاین فرصت بهره مندی مراجعین و متقاضیان از فرایند مشاوره ازدواج و خانواده مهیا شده است.

دفتر مشاوره در تهران اماده خدمت رسانی در حوزه مشاوره فردی مشاوره جنسی و زوج درمانی مشاوره خیانت و مشاوره طلاق و اعتیاد نیز می باشد. برحسب جذب نیروی متخصص که در کلینیک روانشناختی استخدام شده اند می توان پیگیر درخواست مشاوره و راهنمایی شد.

مرکز مشاوره خانواده با مشاورین دینی و روانشناسان روحانی با افزایش آگاهی و تعامل با زوجین به انتخاب مناسب و مشاوره همسان گزینی کمک می رساند. علاوه بر این مشاوره دینی طبی خدمتی موثر از سوی کارشناسان مشاور دینی است که می تواند نیازهای بعد معنوی ازدواج را با دیدگاه علمی و طبی تامین سازد.

خانواده های وفادار و سالم و شاد که با مهارت های زندگی نظیر حل مساله و مدیریت و کنترل خشم اشنایی داشته باشند کمتر به مشاوره طلاق و یا پایان دادن به زندگی زناشویی رضایت می دهند.

مرکز مشاوره ازدواج و خانواده در شهر تهران به فراخور دغدغه های فکری و موضوعات بحران ساز مراجعین خود اقدام به برگزاری کارگاه های مشاوره می نماید تا هم در بالا بردن سطح اگاهی افراد جامعه نقش موثری ایفا کند و هم درماتجویان گرامی با خدمات کلینیک مشاوره آشناتر گردند.

آرزوی ما … خوشبختی شما

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری
شماره نوبت گیری : 09108644909
کانال معرفی گزینه ازدواج «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شماره تماس روانشناس تلفنی و مشاور دینی

اگر به دنبال شماره تماس روانشناس تلفنی هستید تا مشکلات خود را با روانشناس در …

نوبت گیری مشاوره
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره کانال خشکبار