family-1600x520-2.jpg1_-2.jpg
خانه / روانشناس / روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی

روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی

نوبت گیری روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی 09108644909روانشناس مذهبی روانشناسی است که آموزه های مذهب را در قالب و محتوای تشخیص و درمان خود جاری می کند. روانشناس مذهبی اگر تخصص دینی داشته باشد در کار خود بسیار موفق خواهد بود.

درمانگری روانشناس مذهبی

بیماری و اختلالات روانی از مجموعه ای از علل سه گانه زیستی و اجتماعی و روانی به وجود میاد ، که هر کدام در افراد و بیماریهای مختلف متفاوت است. اما یک روان درمانگر مذهبی علل ذکر شده در منابع دینی را نیز مدنظر می گیرد. در بعد درمان نیز علاوه بر راهکارهای روانشناختی معمول از راهکارهای روانشناختی دینی نیز بهره می گیرد. در روان درمانی روانشناس دینی، آگاهانه ارتباطی حرفه ای با بیمار برقرار میکند ، هدف مشاور خوب از این ارتباط اینست که در برطرف کردن الگوها و نشانه های آشفته رفتار به بیمار کمک کند.
اختلالات روانی مثل : اختلالاتی مانند افسردگی ، وسواس اضطراب امتحان ، انواع ترس و فوبيا ، احساس غم و اندوه شدید ، کنترل کردن خشم و ….و اینها مشکلاتی هستند که نیاز به کمک مشاور و روانشناس روحانی دارد.

تفاوت بین مشاور و روان شناس برای درمان اختلالات روانی

مشاور هدفش پىشگیری است ولی هدف روانشناس معالجه است این مهمترین تفاوت آنهاست . مشاور خوب به موارد و مشکلات عادی و ساده زندگی میپردازد ولی روانشناس به موارد بیماری روانی ، درگیری ها ، مریضی و ناسازگاری های شخصیتی فرد توجه میکند .
مشاور با مراجعه کننده اش بیشتر در مسائل و مشکلات با هم حرف میزنند و طی چند جلسه به نتیجه میرسند ولی روانشناس با مراجعه کننده در ارزیابی و تشخیص ، از مصاحبه بالینی استفاده میکند و از وسایل روان سنجی و گرفتن تست استفاده میکند در حالی در مشاوره نیازی به این وسایل نیست .

نوبت گیری روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی 09108644909

مراجعه به مشاور و روانشناس مذهبی در مسائل اختلالات روانی

مشاور و روانشناس مذهبی به حرف های شما گوش مي دهد و به در بهتر شدن احساستان کمک میکند. روانشناس شما به احساسات نیمه آگاه و چیزهایی که مربوط به کودکی شماست توجه میکند . روانشناس در درمان , به بیان احساسات پنهان شما میپردازد و از شما میخواهد که نقش افراد مختلفی که در زندگی شما وجود دارد را بازی کنید و خودتان را جای آنها قرار بدهید .

براى درمان اختلالات روانی حتما به روانشناس خبره مراجعه کنید که یکی از متخصصان روانشناس عالی ، مشاور و روانشناس روحانی جناب استاد الهی نیا هستند .
شما میتوانید براى مراجعه به ایشان از طریق مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری استفاده کنید ، مطب ایشان در قم و تهران دایر است.

روانشناس مذهبی در درمان اختلال افسردگی

روانشناس با استفاده از اطلاعات و آگاهی های تخصصی که در حیطه این علم دارد می تواند پاسخگوی مراجعین باشد. نقش روانشناس و مشاور دینی با کمک تسلط بر مباحث دینی و معنوی موضوعات پیش امده را با الگو روشی دینی حل می نماید

با توجه به اینکه جایگاه اعتقادات و باورهای معنوی نقش تعیین کننده ای در شیوه و سبک زندگی دارد مشاور مذهبی از این الگویزندگی در جهت درمان و اصلاح رفتار و اختلال افسردگی بهره می جوید.

خداشناسی و بازگشت به خویشتن خود براساس اصول دینی و تعالیم مذهبی می تواند از درمان های موثر در افسردگی باشد. در افسردگی به دلیل پایین امدن خلق میزان فعالیت فرد کاهش میابد افکار پرخاشگری و خودکشی زیادتر می شود روانشناس دینی تلاش می کند انگیزه های روحی و معنوی او را تقویت کند.

روانشناس  و درمان اختلالات رفتاری

انتظار می رود اشخاصی که از درجه اعتقادی و معنوی بالاتری برخوردار هستند رفتارهای بهتری داشته باشند . در هر صورت باید به یاد داشت گاهی روان انسان دچار کژکاری و عدم تعادل می شود و از مسیر درست خارج می شود. در این مواقع مشاور و روانشناس مذهبی طبق اصولی علمی روانشناسی که آموخته است نسبت به درمان اختلالات رفتاری اقدام نماید.

نقش مداخلات درمانی در بهبود موثرتر و کارامد تر ثابت شده است. هر قدر زودتر به مشاوره و روانشناسی برای اصلاح و بهبود اختلالات رفتاری مراجعه شود امکان رفع و درمان آن بیشتر خواهد بود. البته بستگی به سن و نوع اختلال نیز دارد.

روانشناس مذهبی در مرکز مشاوره تهران

وجود مراکز مشاوره در تهران نقطه قوتی برای ارجاع مراجعین است تا برای حل معضلات و اسیب های اجتماعی که در شهرهای بزرگ برای آنان اتفاق می افتد بتوانند در اسرع وقت به دفتر مشاوره مراجعه کنند. شلوغی و افزایش جمعیت کنترل و رسیدگی به افراد را با دشواری روبه رو می سازد.

برخلاف تصور عامه مردم از روانشناس مذهبی او هرگز از نصیحت و موغطه در جریان درمان مشاوره ای خود استفاده نمی کند بلکه مشاور دینی شخصی است که در دوره های تخصصی روانشناسی شرکت کرده و مدرک معتبر برای روانشناسی از دانشگاه دریافت کرده است. مزیت او نسیت به روانشناسان عادی این است که علاوه بر دارا بودن دانش و حرفه علمی در رشته روانشناسی در علوم و مسایل حوزوی نیز تخصص و اطلاعات کافی دارد .

این عامل برای اشخاصی که از درجه اعتقادی بالاتری برخوردار هستند خایز اهمیت خواهد بود. روانشناس مذهبی در مرکز مشاوره تهران درصدد این است با جامعیت و نگاهی چند بعدی به موضوعاتی که برای مراجعین پدید آمده نگاه کند و نسخه و راهکاری موثر که در راستای علوم دینی و معارف است و جنبه کاربردی بیشتری دارد بیابد.

روانشناس مذهبی برای درمان اختلالات روانی

روانشناس مذهبی خانواده

مشاور مذهبی در حیطه حل و برطرف کردن نزاع و اختلاف در خانواده ها که به تربیت فرزندان نیز لطمه می زند ورود کرده و بر حسب مهارت و دانش خود برای کنار گذاشتن مشکل اقدام می نماید.

روانشناس مذهبی از توضیه ها و سفارشات دینی و اسلامی در مورد استحکام بنیان خانواده و تقویت روابط زناشویی مطلع است و به تاکیداتی که در روایات دینی در مورد رشد و پرورش فرزند شده است آگاهی دارد گاه لازم است مشاوره فردی برای هر یک از اعضای خانواده عملی شود این حالت برای افرادی که اختلالات روانی مانند اضطراب و استرس و یا افسردگی و وسواس های فکری عملی در خصوص پاک بودن وسایل و اجسام و یا نجس بودنشان تجویز می شود.

برای کودکان و نوجوانان نیز نقش مشاور مذهبی مشخص است و برای انان نیز تکنیک هایی برای بهبود و اصلاح رفتار و یا طی کردن مراحل رشد با نتایج و اثار بیشتر و مطلوب از جمله کمک هایی است که او به خانواده می کند .

همچنین روانشناس مذهبی در جلسات مشاوره حضوری و غیرحضوری خود به مسایلی مانند مشاوره طلاق نیز قدرت و تخصص رسیدگی دارد.

برخی از ذکرهای قرانی و نجواها و رازو نیازهای مذهبی که در متون اسلامی امده است و فواید سرشار و معجزه اسایی دارد در کنار درمان های اصلی روانشناسی توسط مشاور معنوی و دینی خانواده به افراد مذهبی تر نیز توصیه و آموزش داده می شود.

روانشناسی پیش از ازدواج مذهبی

انجام و پیگیری تست های روانشناسی و مباحث مشاوره پیش از ازدواج توسط مشاور دینی صورت می گیرد. داشتن اطلاعات و شناخت کافی پش ازازدواج ضرورت دارد تا به انتخاب همسر بهتر دست یافت . این اگاهی و شناخت از بروز اختلافات و تعارضات در زندگی زناشویی آینده جلوگیری می کند.

مشاور و روانشناس دینی با استفاده از روش هایی بر میزان همسانی و تشابه زوجین پیش از ازدواج صحه می گذارد یا رد می کند. هر چقدر معیارها و ملاک ها علایق و خواسته ی طرفین به هم نزدیک باشد همفکری صمیمیت و پایداری در خانواده را ارتقا می بخشد .

آرزوی ما … خوشبختی شما

موفق باشید.

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری
شماره نوبت گیری : 09108644909
کانال معرفی گزینه ازدواج «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شماره تماس روانشناس تلفنی و مشاور دینی

اگر به دنبال شماره تماس روانشناس تلفنی هستید تا مشکلات خود را با روانشناس در …

نوبت گیری مشاوره
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره کانال خشکبار