family-1600x520-2.jpg1_-2.jpg
خانه / مشاور / مشاور ازدواج دینی

مشاور ازدواج دینی

مشاور ازدواج دینی می توند نقش مهمی در تشکیل و تحکیم خانواده داشته باشد. حتما برای خود یک مشاور ازدواج دینی داشته باشید. مسلما ضرر نخواهید کرد.

فواید مراجعه به مشاور ازدواج دینی

مشورت و مشاوره به معنای هم‌اندیشی و استفاده کردن از عقل دیگران است؛ چنانچه علی علیه‌السلام فرموده اند :

«مَن شَاورَ الرِّجال شَارکها فِی عُقُولِها؛ کسی که با دیگران مشورت کند، در خِرد آن‌ها شریک است.»۱

مشاور ازدواج دینی

هرچقدر هم انسان باتجربه باشد اما نمیتواند در همه زمینه ها صاحب نظر باشد. نیاز به مشاور در مشاوره ازدواج و خانواده قابل انکار نیست. چرا که همه دارای خانواده هستند و نیازمند فراگیری مهارت های تشکیل و تحکیم خانواده. شما با مراجعه به مشاور و روانشناس روحانی مهارت های لازم در تشکیل و تحکیم خانواده را فرا میگیرید.

زمان مراجعه به مشاور ازدواج دینی

هر جوانی نیاز به ازدواج دارد. بنابراین از همان زمانی که در خود احساس نیاز به ازدواج را مشاهده کردید حتما به دنبال مشاور خوب در زمینه مشاوره ازدواج و خانواده باشید.

حتی اگر تصمیمی بر ازدواج ندارید از مشاوره با مشاور ازدواج و خانواده و مطالعه و کسب تجربه و مهارت در زمینه ازدواج غافل نشوید.

برای بهتر زیستن مشورت کنیم، مطالغه کنیم، با نگاه دقیق به افراد موفق در ازدواج و خانواده نگاه کنیم ، از مشاوره مشاور خوب بهره بگیریم تا با چشمانی باز مسیر خود را انتخاب کنیم. در راه زندگی پستی و بلندی هست. اما با همراهی و مشاوره با روانشناس خانواده و ازدواج می توان این مسیر را به راحتی طی کرد.

با کمک مشاور خوب می توان حتی از سختی های مسیر نیز لذت برد و برای ادامه راه ره توشه گرفت.

شما می توانید جهت مشاوره تلفنی ، مشاوره ازدواج دینی ، مشاوره ازدواج و همسریابی ، مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج و طلاق ، مشاوره آنلاین تصویری در قم و تهران با ما تماس بگیرید.

[۱]. بحارالانوار، ج۱۸، باب۱۶۳، ص۳۸۲

مشاور ازدواج دینی

۶سوال اصلی از مشاور ازدواج

موضوعاتی که روانشناس ازدواج سعی می کند از طریق آن به ویژگی ها و شخصیت های زوجین دست پیدا کند به پروتکل درمانی و شیوه درمان او بستگی دارد. به طور کلی اساسی ترین سوالاتی که مشاورین ازدواج  مطرح می کنند شامل موارد زیر است:

  1. اهداف زوجین از ازدواج چیست ؟
  2. وضعیت مالی و شغلی ، اقتصادی همسر چگونه است ؟
  3. ایا به خاطر تامین میل جنسی ازدواج را انتخاب کرده اند ؟
  4. ترس از تنهایی و فرار از محیط خانواده عامل ازدواج فرد هست یا نه ؟
  5. شرایط دختر  و پسر از لحاظ اعتیاد و رفتارهای پرخطر ، عادت های اشتباه و مدیریت خشم و استرس بحث برانگیز است یا خیر؟
  6. دیدگاه طرفین نسبت به ازدواج چگونه است ؟
  7. در مورد طلاق نگرانی وجود دارد یا خیر ؟

نقش خانواده ها ، علاقمندی ها و تفریحات زوجین استعدادها و توانایی ها آن ها شناسایی شود.

مشاور ازدواج دینی

تاثیر مشاور ازدواج دینی درانتخاب همسر

مشاور ازدواج دینی به واسطه اشراف بر مطالب و اطلاعات دینی و قرانی این قدرت و توانایی علمی را دارد که ضمن استفاده و بکارگیری علوم مشاوره در جریان جلسات مشاوره ازدواج از اصول و باورهای اعتقادی و اسلامی نیز بهره جوید.

افرادی که از طریق نظریه های مشاوره به هدف و مقصود اصلاح رفتار و یا انتخاب همسر به صورت جامع دست نیافته باشند به دنبال راهی برای تامین خواسته مشاوره ای خود در ابعاد بیشتری هستند. از این رو مشاور ازدواج می کوشد بر طبق چهارچوبی که دین اسلام برای نحوه زندگی سالم تر و بهتر سفارش کرده است نسخه درمانی مشاوره برای مراجعین خود پیدا کند.

اسلام که اخرین و کامل ترین دین بشری شناخته می شود و قانون مدونی برای همه زوایای زندگی درنظر گرفته است برای انتخاب همسر که از اصلی ترین انتخابات افراد است او را تنها رها نکرده است بلکه با دستورات و سفارشاتی توسط پیامبر و اهل بیت علیهم السلام بر تقویت و حفظ بنیان خانواده تاکید فراوان دارد .

انتخاب همسر و ازدواج بر پایه اصول دینی و اخلاقی به کمک روانشناس دینی صورت می گیرد.

همسرداری و مشاور ازدواج مذهبی

الگوپذیری دینی اسلامی از فرهنگ و سنت اسلامی در خانواده های مذهبی و متدین مقدمه ای برای رجوع نزد مشاور ازدواج مذهبی برای پیگیری شیوه های همسرداری نیز است. جایگاه خانواده در نظام مقدس اسلام ثابت و مشخص است به طوری که روایات نشان می دهد در انتخاب همسر و ازدواج اولویت بر معیارهای اخلاقی و دینی باشد چرا که میزان مسئولیت پذیری و احساس تعهد در تربیت دینی زوجین قابل اعتماد تر است.

البته برای هر موضوعی مثال های نقضی نیز وجود دارد اما پرداختن به اصالت های خانوادگی دختر و پسر و شیوه پرورش و برخورد پدر و مادر با هم در محیط خانواده تا حدی اثرگذاری خود را روی رفتار آتی فرزندان دارد. امام صادق علیه السلام در روایتی می فرمایند: مردی که به خاطر دینداری با زنی ازدواج کند خداوند به آن مرد نیکی و خیر و کمال عطا می نماید.

بنابراین سفارش به گزینش همسر دیندار در مشاوره ازدواج مذهبی موکد است. مشاور با بیان نمونه های عینی از زندگی معصومین علیهم السلام شیوه های همسرداری دینی و اسلامی را به زوجین اموزش می دهد.

همچنین گذشت صبر و درک و تفاهم و افزایش مهارت های کلامی و گوش دادن فعال می تواند در ادامه زندگی مشترک و بالا بردن سطح رضایت زناشویی تاثیر چشمگیری داشته باشد.

مشاوره ازدواج انلاین

یکی از شیوه های مشاوره ازدواج که در این روزها رونق فراوانی گرفته است مشاوره به سبک انلاین می باشد. برخی از افراد که بسیار به درمان های مشاوره ای نیاز دارند و یا برای بررسی و برطرف کردن مسائل خود باید به نزد مشاور مراجعه کنند به دلایلی نظیر گران بودن هزینه های مشاوره حضوری، ترس و نگرانی از فاش شدن رازهای خصوصی، خجالتی بودن و کمرویی اشخاص برای بیان مشکلات در نزد مشاور خانواده و زمان گیر بودن و رفت و امدهای اضافه به مطب و یا دفتر مشاوره از رفتن نزد متخصص مشاور و یا روانشناس دینی سرباز می زنند.

مشاور ازدواج انلاین این مزیت را برای این افراد مهیا می سازد که بدون حضور در مطب یا مرکز مشاوره از طریق فضای وب و یا سایت های اینترنتی مشاوره به مشکلات مراجعین پاسخ دهد.

همچینین مشاوره ازدواج تلفنی در کنار مشاوره خانواده تلفنی از جمله خدماتی است که مراکز مشاوره و روانشناختی ارائه می دهد.

مرکز روانشناسی ازدواج دینی در مشهد

خانواده هایی که با تربیت و شیوه اداب رسوم مذهبی سبک زندگی خود را شکل می دهند در تعیین مشاور نیز به مشاور دینی نیز اعتماد بیشتری و کامل تری دارند. از این رو مسئولیت مشاور ازدواج دینی و یا مشاور خانواده مذهبی بسیار سنگین و قابل ملاحظه خواهد بود. آسودگی و اطمینانی که مراجعین به روانشناس دینی پیدا می کنند ارزشمند است.

برای تصمیم گیری ازدواج ضروری است که از انتخاب های غلط و بیراهه پرهیز کرد و با یک فرد متخصص و کارشناس دینی مشورت کرد . مزیت مشاوره مذهبی در مرکز مشاوره فرصت بسیار مغتنمی است که می تواند برای انتخاب بهتر به زوجین کمک رسان باشد.

مرکز مشاوره ازدواج دینی در مشهد به صورت تلفنی و یا آنلاین برای خانم ها و آقایان امکان دریافت مشاوره را فراهم می کند. حضور متخصصین و روانشناس بالینی نیز برای انجام تست های روانشناسی و بررسی بالینی و سنجش شخصیت اقدام موثری خواهد بود.

پاسخی که زن و مرد و یا دختر پسری که برای مشاوره ازدواج به این مسائل می دهند تعیین کننده میزان تفاهم و سازگاری زناشویی در زندگی بعدی خواهد بود.

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری
شماره نوبت گیری : 09108644909
کانال معرفی گزینه ازدواج «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شماره تماس روانشناس تلفنی و مشاور دینی

اگر به دنبال شماره تماس روانشناس تلفنی هستید تا مشکلات خود را با روانشناس در …

نوبت گیری مشاوره
error: Content is protected !!
کانال ازدواج کانال مشاوره کانال خشکبار